Enerji Etüdü

    Enerji verimliliğinin artırılmasına yönelik bilgi toplama, ölçüm, değerlendirme ve raporlama aşamalarından oluşan çalısmalardır. AVD AKADEMİ olarak deneyimli kadromuzla etüt çalışmalarınızda profesyonel hizmet vermekteyiz.

Enerji etüdü sürecinde yapılacak çalısmalar;

Ön Etüt -> Ön Etüt Brifingi -> Detaylı Etüt -> Raporlama

Ön Etüt:

Binanızda veya işletmedeki etüt profillerini, belgeler, görüşmeler, gözlemler ve gerektiğinde noktasal ölçümler yardımıyla analiz ediyoruz. Uygulanabilecek önlemleri, yaklasık maliyetler ve geri kazanım süreleri ile birlikte belirliyoruz..

Ön Etüt Brifingi:

İşletmenin üst yöneticisinin de aralarında bulunduğu yöneticilere ve üst yönetimin belirlediği çalışanlara sizin tarafınızdan belirlenen bir zamanda ön etüt sonuçları ve alınabilecek önlemler hakkında brifing verilir.

Detaylı Etüt:

Ön etüt sonuçlarına göre detaylı etüt kapsamına alınması uygun bulunan konularda bina veya işletme sartlarında ölçümler ve hesaplamalar yaparak, önleme ve/veya geri kazanma potansiyelleri belirliyoruz. Bu kapsamda, en uygun önlemler seçilmek suretiyle daha sonra hazırlanabilecek Verimlilik Artırıcı Projeleri (VAP) yönlendirici bilgiler ortaya koyuyoruz.

Raporlama:

Binanızda veya işletmedeki etüt sonuçlarını raporlayarak tarafınıza sunuyoruz

ekb uzmanı enerji kimlik belgesi enerji verimliliği enerji kimlik belgesi bursa
termal kamera kiralama